Dla Pacjenta - System opieki zdrowotnej


 Praktyczny opis systemu opieki zdrowotnej.

Schemat systemu opieki zdrowotnej.
 

  To praktyczne i aktualne źródło wiedzy dla pacjentów.

POZ - podstawowa opieka zdrowotna
 
Opieka koordynowana w POZ.
 
Leczenie szpitalne, nocna i świąteczna pomoc medyczna.
 
SOR, profilaktyka
 

  Teleplatforma Pierwszego Kontaktu do 15 grudnia 2023 roku 
15 grudnia 2023 roku to ostatni dzień działania Teleplatformy Pierwszego Kontaktu. Informację o nocnej i świątecznej opiece lekarskiej można uzyskać pod numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK) powstała w czasie pandemii COVID-19. Jej działanie było ściśle związane z przepisami tzw. specustawy covidowej, które obowiązują do końca roku.
Działanie TPK zostanie teraz ocenione w Ministerstwie Zdrowia. Pozwoli to na podjęcie decyzji dotyczących funkcjonowania takiego narzędzia w przyszłości.
Wciąż można korzystać z Telefonicznej Informacji Pacjenta (TIP) pod numerem telefonu 800 190 590 przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Dla osób dzwoniących z zagranicy dostępny jest numer (+48) 22 125 66 00 (połączenia płatne zgodne z cennikiem operatora).
Pacjenci głusi mają możliwość skontaktować się z TIP za pomocą wideorozmowy z tłumaczem języka migowego.
Pod numerem TIP można uzyskać informację o nocnej i świątecznej opiece lekarskiej, najbliższym SOR oraz aptece, w której dostępny jest dany lek.
Konsultanci TIP nie udzielają porad medycznych.


nfz_ze_zdrowiem_nr_8_system_opieki_zdrowotnej_.pdf

  Źródło: nfz.gov.pl/gfx/nfz/userfiles/_public/dla_pacjenta/magazyn_ze_zdrowiem/nfz_ze_zdrowiem_nr_8_system_opieki_zdrowotnej_.pdf .