Historia Covid-19 - wynik testu COVID-19


 

Powiadomienia SMS o wyniku testu na COVID-19.
18.11.2020
Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia dostępna w serwisie pacjent.gov.pl. Na IKP szybko i bezpiecznie sprawdzisz informacje o zdrowiu: swoim, swoich dzieci lub osoby, która Cię do tego upoważniła. Jeśli przynajmniej raz zalogowałeś się na Internetowym Koncie Pacjenta i zostawiłeś swój numer telefonu komórkowego, otrzymasz SMS, kiedy wynik Twojego testu na koronawirusa będzie już na IKP.
Jak skorzystać z IKP?
Do zalogowania się potrzebujesz profilu zaufanego lub dowodu osobistego z warstwą elektroniczną (e-dowód). Możesz też zalogować się przez konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP lub przez Bank Spółdzielczy.
SMS o wyniku testu na IKP
Jeśli korzystasz z IKP i uzupełniłeś na koncie swój nr telefonu komórkowego – zaraz po tym, jak w systemie EWP pojawi się wynik Twojego testu na koronawirusa – otrzymasz SMS z informacją o wyniku, który możesz sprawdzić na IKP.  
Co zrobić, aby otrzymać powiadomienie o wyniku testu mailem lub SMS-em? 

  • Wpisz adres www.pacjent.gov.pl i kliknij zaloguj się. Wybierz jedną w dostępnych metod logowania. 
  • W prawym górnym rogu zobaczysz napis: „Moje konto”. Kliknij ten link. 
  • W sekcji „Dane kontaktowe” wybierz pole „Edytuj swoje dane”. 
  • Podaj swój numer telefonu lub/i adres mailowy. Zaznacz, czy chcesz dostawać powiadomienia SMS-em czy mailem lub obie te formy. Zapisz swój wybór. 

Na Internetowym Koncie Pacjenta znajdziesz również: 
    formularz kontaktowy z sanepidem, za pomocą którego możesz zgłosić, że miałeś bliski kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
    informację, czy masz obowiązek przebywać na kwarantannie lub w izolacji domowej, a jeśli tak, jak długo.

 Powiadomienie o wyniku testu na koronawirusa

SMS powiadomi Cię o tym, że na Internetowym Koncie Pacjenta masz już informację o wyniku Twojego testu na koronawirusa. Każda osoba, która przynajmniej raz zalogowała się na Internetowym Koncie Pacjenta i zostawiła numer telefonu komórkowego do powiadomień, otrzyma powiadomienie na pozostawiony (podany w IKP do powiadomień) numer telefonu o tym, że na IKP jest wynik testu na koronawirusa zaraz po tym, jak pojawi się on w systemie. Nie musisz więc sprawdzać, kiedy będzie wynik, zaczekaj na SMS.

Po zalogowaniu się na swoje IKP, odnajdziesz wynik w miejscu jak poniżej.


  Pamiętaj - wykonaj badanie jak najszybciej od uzyskanie zlecenia.